Регионална конференција „Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ“


Поранешниот словенечки министер Роман Јакич  вели дека му е незгодно што своевремено Словенија и Македонија биле стационирани од истата појдовна точка за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
16 копии

Доколку Парламентот денеска ја одобри новата бугарска влада, Кирил Петков ќе го замени бугарскиот претседател Румен Радев како претставник на Бугарија на ...
| | веќе видена | слични

На прашањето како би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија доколку добие мандат за состав на новата влада, новиот лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски вели: ...
| | веќе видена | слични

Новиот лидер на СДСМ невешто го избегна одговорот на едно од клучните прашања за македонскиот народ, поврзано со спорот со Бугарија. На прашањето дали неговите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кирил Петков, кој се очекува утре да биде избран за нов бугарски премиер, ќе го замени претседателот Румен Радев како претставник на земјата на последиот за ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Софија, претходно беше планирано на последниот совет Бугарија да ја претставува претседателот на Бугарија Румен Радев. ...
| | веќе видена | слични

САД ја повикаа Европската унија да одреди датум за почеток на преговори и за Албанија и Македонија, без да ги одвојуваат. „И Албанија и Македoнија донесоа ...
| | веќе видена | слични

Новата бугарска Влада, чиј премиер ќе биде Кирил Петков, ќе усогласи заеднички став со коалициските партнери, но прецизира дека од добрососедството многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регионална конференција „Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: