Ковачевски избегна да одговори каков став има за преговорите со Бугарија


Новиот лидер на СДСМ невешто го избегна одговорот на едно од клучните прашања за македонскиот народ, поврзано со спорот со Бугарија. На прашањето дали неговите ...
| | веќе видена | слични
19 копии
2 копии

Министерката за образование, Мила Царовска, нема да министерува во новата влада, која ќе ја формира новиот мандатар, откако премиерот Зоран Заев поднесе ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска донела одлука да не учествува во новата Влада чиј мандатар најверојатно ќе биде новоизбраниот претседател на ...
| | веќе видена | слични

„Алтернатива“ викендов ги објави имињата на кандидатите за министерските места. Се очекува новата влада да се формира откако премиерот Зоран Заев ќе ја достави ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, најверојатно во среда до Собранието ќе ја поднесе оставката од премиерската функција. Се очекува дека новиот мандатар ќе биде новиот ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, министерот за правда Бојан Маричиќ и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ќе бидат едиствените ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев, најверојатно во среда до Собранието ќе ја поднесе оставката на премиерската функција, јавува ТВ 21. По ова, во оставка ќе биде целата Влада, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1060 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Народот се одлучи за промени, над 70.000 граѓани на улица ја делигитимираа власта, ќе има целосна блокада доколку нема договор за избори ова лето, изјави на ...
сите 235 | | | веќе видена

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат предвид критериумите за приклучување на Европската Унија, ...
сите 295 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 410 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 289 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски избегна да одговори каков став има за преговорите со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: