Ковачевски за спорот со Бугарија: Преговараме, ќе продолжиме во ист дух

На прашањето како би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија доколку добие мандат за состав на новата влада, новиот лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски вели: ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Во текот на средбата беа потврдени пријателските односи помеѓу двете држави и беа разменети мислења за тековната соработка. Можностите за унапредување на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска имаше работна средба со новоназначениот ополномоштен амбасадор на Кралството Шпанија во Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот Битиќи, му честиташе на амбасадорот Лозано Гарсија за новото именување, пришто му посака успех за време на мандатот и притоа ги истакна добрите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети се сретна денес со Амбасадорот на Република Франција во Северна Македонија, Кирил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ахмети и Баумгартнер разговараа за последните политички случувања во Северна Македонија, важноста на политичката стабилност и конзистентност за земјата да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што соопшти Секретаријатот за европски прашања, Димитров му посака успешна дипломатска мисија на амбасадорот Емери и изрази очекување дека за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари средба со нерезидентната амбасадорка на Израел за Македонија со седиште во Ерусалим, Симона Франкел. Како ...
| | веќе видена | слични

Министерот Османи изрази задоволство од развојот на билатералните односи меѓу двете земји, засновани на меѓусебна доверба и почит, со посебен акцент на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1060 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 289 | | | веќе видена

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат предвид критериумите за приклучување на Европската Унија, ...
сите 295 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 410 | | | веќе видена

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 100 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски за спорот со Бугарија: Преговараме, ќе продолжиме во ист дух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: