„24 часа”: Кирил Петков ќе ја претставува Бугарија на Советот на ЕУ на 16 декември


Како што јави дописникот на МИА од Софија, претходно беше планирано на последниот совет Бугарија да ја претставува претседателот на Бугарија Румен Радев. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Очекуваме наскоро да бидат свикани првите меѓувладини конференции на Европската Унија со Македонија и Албанија, изјави денеска во Софија грчкиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис истакна дека очекува брзо свикување на меѓувладините конференции со Македонија и со Албанија, при денешната средба со ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседателот Румен Радев денеска изјави дека ќе продолжи да работи за одбрана на националните интереси и за благосостојбата на сите Бугари. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис на средбата со новиот бугарски премиер Кирил Петков во Софија побара поддршка од Бугарија за евроинтегративниот процес на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев најави дека ќе свика Консултативен совет за национална безбедност за темата за Македонија во првата половина на јануари. – ...
| | веќе видена | слични

Ова го соопшти бугарскиот претседател Румен Радев пред новинарите по свеченоста на која Централната изборна комисија им ги врачи уверенијата на избраните ...
| | веќе видена | слични

-За време на посетата на Бугарија, господинот Мицотакис треба да го нагласи деблокирањето на пристапниот процес на Северна Македонија, во рамките на потребата ...
| | веќе видена | слични

За време на посетата на Бугарија, грчкиот премиер да го нагласи деблокирањето на пристапниот процес на Македонија, побара, преку Твитер, поранешниот шеф на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1060 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 289 | | | веќе видена

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 100 | | | веќе видена

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат предвид критериумите за приклучување на Европската Унија, ...
сите 295 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 410 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„24 часа”: Кирил Петков ќе ја претставува Бугарија на Советот на ЕУ на 16 декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: