Рејндерс: Владеењето на правото е клучно како за ЕУ така и за Западен Балкан

На последниот ден од тридневниот министерски форум ЕУ-Западен Балкан, што се одржа на Брдо кај Крањ, беше истакната клучната важност на владеењето на правото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европскиот парламент следната недела ќе ги повика земјите од Западен Балкан на поголема соработка во борбата против организираниот криминал. Известувачот за ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерот за правда Агим Нухиу во изјава за Алсат оценува дека очекувањата од спроведувањето на т.н. ветинг во судството, не се на потребното ниво. За ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европската комисија ги поздравува санкциите на САД поврзани за организираниот криминал на Западен Балкан, изјави попладнево портпаролот за надворешна политика, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На денешниот редовен состанок на постојаните претставници на земјите-членки на ЕУ во Брисел (КОРЕПЕР) беше потврдена одлуката за отворање на Кластерот 4 – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На 34-от Совет на Европската зелена партија, што поради Ковид-19 пандемијата се одржа онлајн, се усвои Резолуција за поддршка за интеграција на земјите од ...
| | веќе видена | слични

Во дефинирањето и усвојувањето на оваа Резолуција активно придонесе зелената партија ДОМ, која е полноправна членка на Европската зелена партија. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавна покана и до БЕСА и до сите опозиционери, и до сите граѓани да се приклучат на протестот на 18-ти јуни. Затоа што тој нема да биде протест на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 450 | | | веќе видена

Руското Министерство за одбрана вечерва соопшти дека фабриката „Азовстал“ во Мариупол е целосно ослободена. -Територијата на металуршката фабрика „Азовстал“ во ...
сите 292 | | | веќе видена

Женскиот ракометен клуб Кометал Ѓорче Петров пред 20 години ја освои европската титула во женската Лига на шампиони. Поводот од 20 години вчера беше прославен ...
сите 125 | | | веќе видена

ИМА ПРЕСУДИ ЗА РУШЕЊЕТО НА КОСМОС Никола Груевски доби казна затвор првостепено од девет години за рушењето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ поради ...
сите 53 | | | веќе видена

Во црквата Свети Сава во Белград денеска со заедничка литургија беше официјализиран чинот на враќање на Македонската православна црква-Охридска архиепископија ...
сите 503 | | | веќе видена

Потребно е време да се искристализираат намерите и позициите на СПЦ во односот кон нашата Македонска православна црква-Охридска Архиепископија и тука би бил ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рејндерс: Владеењето на правото е клучно како за ЕУ така и за Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: