Борељ за санкциите на САД: Ова е важен чекор за Западен Балкан

Организираниот криминал е главна пречка за развојот на Западен Балкан. Ова се наведува во извештајот на Европскиот парламент (ЕП), за Западен Балкан. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Европската народна партија и изрази поддршка на сестринската партија ВМРО-ДПМНЕ, пред Конгресот кој што ќе се одржи во Скопје. -На утрешниот Конгрес на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европскиот парламент следната недела ќе ги повика земјите од Западен Балкан на поголема соработка во борбата против организираниот криминал. Известувачот за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владеењето на правото е една од темелните вредности на уставниот портедок на секоја демократска држава. Притоа, правото мора да биде еднакво достапно до секој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тирана, 9 декември 2021 (МИА) – Делегацијата на ЕУ во Тирана на Меѓународниот ден за борба против корупцијата, упати силна порака до албанските институции ...
| | веќе видена | слични

Притоа, правото мора да биде еднакво достапно до секој граѓанин, а институциите да обезбедат тоа да важи за сите подеднакво, бидејќи селективната правда е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија ги поздравува санкциите на САД поврзани за организираниот криминал на Западен Балкан, изјави попладнево портпаролот за надворешна политика, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Толку се максималистички барањата на официјална Софија што дури и овие кои овие 2-3 дена се таму и преговараат од името на граѓаните без не знам кој мандат им ...
сите 954 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 484 | | | веќе видена

„Зависи од тоа какви информации ќе добиеме од Турција во оваа област“, ​​изјави Андерсон.„Во сите екстрадиции, ние продолжуваме да го следиме шведското и ...
сите 211 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 755 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борељ за санкциите на САД: Ова е важен чекор за Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: