ЕП следната недела ќе расправа за организираниот криминал на Западен Балкан

Европскиот парламент следната недела ќе ги повика земјите од Западен Балкан на поголема соработка во борбата против организираниот криминал. Известувачот за ...
| | веќе видена | слични

Организираниот криминал е главна пречка за развојот на Западен Балкан. Ова се наведува во извештајот на Европскиот парламент (ЕП), за Западен Балкан. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународниот резидуален механизам за кривични судови, во соработка со Европската унија, им достави на црногорските власти досиеја за случаи кои истражуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во историјата на секоја држава, постојат клучни датуми, историски моменти и пресвртници кои влијаат врз иднината и развитокот на општеството и кои идните ...
сите 597 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Со сите мани кои ги има Бугарија има јасна национална стратегија, а клучно е прашањето за Македонија. Конзистентната бугарска политика кон Македонија, уште од ...
сите 489 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП следната недела ќе расправа за организираниот криминал на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: