Нухиу: Не се остварија очекувањата од ветингот, требаше построго со „пирамидите“ во судството

Заменик-министерот за правда Агим Нухиу во изјава за Алсат оценува дека очекувањата од спроведувањето на т.н. ветинг во судството, не се на потребното ниво. За ...
| | веќе видена | слични

Претпоставувам дека кога политичарите зборуваат за мониторинг мислат на нешто необврзувачко за нашите судови. Оттаму, не очекувам евентуалното барање од наша ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за правда, Бојан Маричиќ соопшти дека Владата треба преку писмо да побара од ЕУ, мониторинг или набљудување на судските процеси „Монструм“, „Диво ...
| | веќе видена | слични

Во изјава за МКД.мк адвокатката Ивановска вели дека на „Монструм” нема да донесе ништо ново, туку само ќе ја оживее болката кај родителите што ги загубија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Јас лично сметам дека ова е класичен пример на мешање на извршната во судската власт. И тоа не на кој било од извршната власт туку лично на премиерот. ...
| | веќе видена | слични

Лично сметам дека ова е класичен пример на мешање на извршната во судската власт. И тоа не на кој било од извршната власт туку лично на премиерот. Потсетете се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу се зборуваше овие денови за тој пазар и особено за отворањето на случајот „Монструм“, затворањето на „Диво Насеље“, „Алфа“ итн. мислам дека и реакцијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 979 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 462 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нухиу: Не се остварија очекувањата од ветингот, требаше построго со „пирамидите“ во судството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: