Јовески: Очигледно е дека не биле запазени сите процедури од агенцијата „Беса Транс Скопје“


ржавниот јавен обвинител Љубомир Јовески вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека очигледно било дека не биле запазени сите процедури од ...
| | веќе видена | слични

По изјавата на бугарскиот обвинител Сарафов дека недостасува еден патник од запалениот автобус, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал ...
| | веќе видена | слични

Посебна мистерија за истражните органи е бројот на загинатите во трагичната несреќа, со оглед на фактот дека тие на самото место затекнале 44 тела, а не 45, ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Екипа од бугарското Државно јавно обвинителство денеска треба да пристигне во Скопје за подигање на изработените ДНК-профили од роднини на настраданите во ...
| | веќе видена | слични

Во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 синоќа гостуваше државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, со кого разговаравме и за автобуската несреќа во ...
| | веќе видена | слични

Според првичните наоди од истрагата, до пожарот на автобусот на „Беса транс“ дошло кога многу силно удрил во десната ограда на автопатот, па потоа на левата. ...
| | веќе видена | слични

Ова вчера го најави бугарскиот заменик-главен обвинител и директор на Националната истражна служба Борислав Сарафов, посочувајќи дека по направената анализа и ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција издаде усна наредба до СВР Скопје за обезбедување листи на патници кои со автобуси ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за трагедијата на автопатот Струма продолжува. Обвинител и истражител од Бугарија денеска ќе пристигнат во Скопје каде од роднините на загинатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 629 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и претседателот на “Алтернатива” Африм Гаши утре ќе одржат нова средба, во врска со заинтересираноста и на двете страни “Алтернатива” да ...
сите 508 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовески: Очигледно е дека не биле запазени сите процедури од агенцијата „Беса Транс Скопје“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: