Деспотовски: Во СДСМ има храбри луѓе кои не се плашат од предизвици


Јован Деспотовски е актуелен в.д. директор на Дирекцијата за развојни технолошки зони. Тој е дипломиран економист од Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во ...
| | веќе видена | слични

Досега за гласање се  регистрирале 51.228 членови, а поради  краткиот временски рок за активна регистрација, но и интересот на членовите на СДСМ, Централната ...
| | веќе видена | слични

Фросина Ременски дипломирала на Институтот за социологија при Филозофскиот факултет во Скопје, каде што магистрирала и докторирала од областа на безбедноста. ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски е актуелен заменик-министер за финансии. Магистрирал економски науки на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, а докторирал на Универзитетот ...
| | веќе видена | слични

Реформите во партијата се неминовни, бидејќи секогаш носат нов квалитет и носат нова енергија, вели кандидатот за лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски во ...
| | веќе видена | слични

Голем пад на бројката на заинтересирани членови на СДСМ за гласање на внатрепартиските избори. По само 9 месеци од изборите кои се случија во март кога Зоран ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски на јавен настап и преку социјалните медиуми ги презентираше основите на неговата програма „Концепт 28“ и ...
| | веќе видена | слични

Довербата се стекнува низ работа и низ остварување на целите коишто се зацртани, а мојата заложба е нив да ги исполниме, рече Димитар Ковачевски кандидатот за ...
| | веќе видена | слични

Централната изборна комисија, задолжена за спроведување на вонредните внатрепартиски избори во СДСМ, коишто ќе се одржат в недела, на 12 декември, информира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавна покана и до БЕСА и до сите опозиционери, и до сите граѓани да се приклучат на протестот на 18-ти јуни. Затоа што тој нема да биде протест на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 450 | | | веќе видена

Руското Министерство за одбрана вечерва соопшти дека фабриката „Азовстал“ во Мариупол е целосно ослободена. -Територијата на металуршката фабрика „Азовстал“ во ...
сите 292 | | | веќе видена

Особено ги ценам напорите кои Франција ги вложува во насока на одблокирање на евроинтегративниот процес преку одржување на првите меѓувладини седници со ...
сите 284 | | | веќе видена

Женскиот ракометен клуб Кометал Ѓорче Петров пред 20 години ја освои европската титула во женската Лига на шампиони. Поводот од 20 години вчера беше прославен ...
сите 125 | | | веќе видена

ИМА ПРЕСУДИ ЗА РУШЕЊЕТО НА КОСМОС Никола Груевски доби казна затвор првостепено од девет години за рушењето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ поради ...
сите 53 | | | веќе видена

Во црквата Свети Сава во Белград денеска со заедничка литургија беше официјализиран чинот на враќање на Македонската православна црква-Охридска архиепископија ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски: Во СДСМ има храбри луѓе кои не се плашат од предизвици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: