Ковачки: СДСМ можат да купат уште пратеник, два или три, знаеме на кој начин владее Зоран Заев


„Имаше изјава дека и нудел пари на некоја пратеничка, која после тоа го одбила… Заев после тоа го демантираше, неговите изјави не може да ги земете сериозно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Подготвуваме доктрина на ВМРО-ДПМНЕ која очекувам по дебата на Конгресот да биде усвоена, сакаме да се отвориме кон повеќе општествени групи и да станеме ...
| | веќе видена | слични

Осломеј го имаа затворено, РЕК Битола рботеше на минимум зошто нема јаглен.„А тоа е така затоа што Осломеј беше затворен за да направат фотоволтаици пријатели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија мора и треба да ги интензивира врските со Фрaнција и кога ќе ја води владата ВМРО-ДPMНЕ, Франција, ќе биде во топ приоритети. Во Франција имав ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николoски, денеска остварија средба со амбасадорот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Корупмиираниот начин на работа во РЕК Битола, РЕК Осломеј и ЕЛЕМ ја дпведе Македонија во овој момент да плаќаат 4-5 пати високи сметки за струја, рече ...
| | веќе видена | слични

Артан Груби зборува за француски врски и датум за преговори, Никола Димитров вели да не шириме лажен оптимизам, а Бујар Османи молчи. Ова е несериозно, а ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонија е блокирана од најслабата членка на ЕУ, Бугарија. Најголемата грешка на владата на Заев е Македонија и Албанија да влезат заедно во ЕУ, 4 луѓе биле ...
| | веќе видена | слични

Охрид-Кичево кај што застана кога се смени владата во 2017 година, таму е и денес. Камен немаат ставено. Веројатно сега после одлукава на Уставниот суд, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 391 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 299 | | | веќе видена

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
сите 176 | | | веќе видена

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
сите 291 | | | веќе видена

САД и ЕУ го разбираат ветото за Македонија, велат бугарскиот претседател Румен Радев и потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова. Радев вели дека за ...
сите 332 | | | веќе видена

Еврокомесарот Оливер Вархеји во повторен обид да го убеди бугарскиот државен врв дека сега е вистинско време да се отвори патот за Северна Македонија и ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: СДСМ можат да купат уште пратеник, два или три, знаеме на кој начин владее Зоран Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: