(ВИДЕО) Боцевски: Во СДСМ нема „д“ од демократија


4 копии

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи – Зејди, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 го оцени како „лоша авантура“ неодамнешниот обид за рушење ...
| | веќе видена | слични

Првиот што се пишмани во врска со иницијативата за интерпелација на Владата на Заев, пратеникот Скендер Реџепи-Зејд од Алтернатива, го оцени својот и обид на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Имаше изјава дека и нудел пари на некоја пратеничка, која после тоа го одбила… Заев после тоа го демантираше, неговите изјави не може да ги земете сериозно, ...
| | веќе видена | слични

Драган Ковачки вечерва гостуваше во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21. Ковачки, меѓудругото говореше за тоа дали е можно лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 279 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 117 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

НАТО не планира да испрати борбени трупи во Украина, изјави првиот човек, Јенс Столтенберг.Практично, тоа значи дека Западот ја спушти топката во конфликтот со ...
сите 667 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери за на 10 февруари ја закажа седницата на која ќе треба да се разгледува предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на ...
сите 318 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Боцевски: Во СДСМ нема „д“ од демократија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: