Ќе има ли Мицкоски противкандидати за лидер на ВМРО-ДПМНЕ?


3 копии

Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, кој лани бараше оставка од Христијан Мицкоски поради поразот на парламентарните избори и најавуваше своја кандидатура ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ најавува кадровски промени по Конгресот на којшто ќе се избира нов лидер на партијата в недела, пренесуваат опозициски медиуми. Од партијата исто ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев денес најави дека в недела, на конгресот на ВМРО-ДПМНЕ, ќе му даде поддршка на претседателот Христијан Мицкоски. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Митко Јанчев, градоначалник на Кавадарци, ќе го поддржи Христијан Мицкоски за лидер на ВМРО-ДПМНЕ, на партискиот конгрес в недела, објави порталот 360 степени. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 391 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 299 | | | веќе видена

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
сите 176 | | | веќе видена

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
сите 291 | | | веќе видена

САД и ЕУ го разбираат ветото за Македонија, велат бугарскиот претседател Румен Радев и потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова. Радев вели дека за ...
сите 332 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има ли Мицкоски противкандидати за лидер на ВМРО-ДПМНЕ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: