ОДЛИЧНА БИЗНИС МОЖНОСТ: Пријавете се, станете успешен менаџер и развијте го својот бизнис

Време зa читање: 3 минути Заради ефикасно остварување на специфичните интереси на приватниот сектор во насока на унапредување на компетенциите и вештините на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

На секоја жена која што поседува умешност, треба да ѝ биде дадена шанса за да обезбеди подобро утре, беше истакнато на првиот самит за женско претприеништво ...
| | веќе видена | слични

– Имав чест да бидам дел од тимот којшто пред една година почна со Националната платформа за женско претприемништво, а сега ја имам привилегијата да се наоѓам ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, учествуваше и се обрати на свечената церемонија на отворањето на „Првиот Самит на Националната платформа за ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска учествуваше на свечената царемонија на отворањето на Првиот Самит на Националната платформа за ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерот за економија ...
| | веќе видена | слични

Развојна банка на Македонија АД Скопје, во соработка со најголемите комори во државата, започнува со серија едукативни настани за портфолио и индивидуални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, ...
сите 429 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат во овој период издава околу 800 решенија дневно, освен за викенд кога бројот на позитивните случаи е помал, ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОДЛИЧНА БИЗНИС МОЖНОСТ: Пријавете се, станете успешен менаџер и развијте го својот бизнис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: