ОДЛИЧНА БИЗНИС МОЖНОСТ: Пријавете се, станете успешен менаџер и развијте го својот бизнис

Време зa читање: 3 минути Заради ефикасно остварување на специфичните интереси на приватниот сектор во насока на унапредување на компетенциите и вештините на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

На секоја жена која што поседува умешност, треба да ѝ биде дадена шанса за да обезбеди подобро утре, беше истакнато на првиот самит за женско претприеништво ...
| | веќе видена | слични

– Имав чест да бидам дел од тимот којшто пред една година почна со Националната платформа за женско претприемништво, а сега ја имам привилегијата да се наоѓам ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, учествуваше и се обрати на свечената церемонија на отворањето на „Првиот Самит на Националната платформа за ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска учествуваше на свечената царемонија на отворањето на Првиот Самит на Националната платформа за ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерот за економија ...
| | веќе видена | слични

Развојна банка на Македонија АД Скопје, во соработка со најголемите комори во државата, започнува со серија едукативни настани за портфолио и индивидуални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
сите 426 | | | веќе видена

Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
сите 308 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 64 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 192 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 295 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција кажа дека францускиот предлог е неприфатлив за Македонија. -Предлогот кој владата на ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОДЛИЧНА БИЗНИС МОЖНОСТ: Пријавете се, станете успешен менаџер и развијте го својот бизнис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: