Женско претприемништво: Поддршката од институциите е клучна за развој

2 копии

Неделава Семос Едукација постави нов личен рекорд со тоа што во три дена освои три награди, меѓу кои и една интернационална награда. -Немаме граници освен оние ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На секоја жена која што поседува умешност, треба да ѝ биде дадена шанса за да обезбеди подобро утре, беше истакнато на првиот самит за женско претприеништво ...
| | веќе видена | слични

– Имав чест да бидам дел од тимот којшто пред една година почна со Националната платформа за женско претприемништво, а сега ја имам привилегијата да се наоѓам ...
| | веќе видена | слични

Останато

Институциите мора да го расчистат спорниот тендер од 136 милиони евра за пречистителната станица, како и обвинувањата за сторен криминал кои јавноста ги ...
сите 461 | | | веќе видена

Во текот на четвртокот, Министерствот за внатрешни работи, меѓу другото, регистрирало и физички напад и ограбување во Штип, како и пресметка меѓу двајца колеги ...
сите 413 | | | веќе видена

Дел руски ИТ експерти, банкари, новинари од државни медиуми нема да бидат повикани на воена служба во Украина во рамките на мобилизацијата. За ова денеска ...
сите 242 | | | веќе видена

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. ...
сите 258 | | | веќе видена

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на ...
сите 326 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 242 | | | веќе видена

Наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 8, а ...
сите 238 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека Уставот на Русија ќе важи за регионите Доњецк (ДНР), Луганск (ЛНР), Херсон и Запорожје во случај на нивно ...
сите 182 | | | веќе видена

Запрашан за односите со ВМРО-ДПМНЕ, в.д. претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари во емисијата „Патот Кон“ рече дека Алијанцата со текот на ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Женско претприемништво: Поддршката од институциите е клучна за развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: