Ова се возилата на специјалците од МВР кои малтретираат активисти на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид


Ова се слики од возилата на специјалците на МВР кои се паркирани пред одморалиштето на МВР во населба Свети Стефан во Охрид, објавува Охрид24.мк. Според ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изрази задоволство од тоа како помина изборниот ден. На вечерашната прес-конференција посочи дека за 31,7 отсто ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓаните покажаа дека демократијата станува дел од културата на нашето граѓанско општество, дел од нашите животи. Уште едно важно обележје на овие избори, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, изборниот ден го оцени како фер и демократски, кој поминал во мирна атмосфера. Тој кажа дека не се ...
| | веќе видена | слични

Интегрално обраќање на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на прес-конференцијата по завршувањето на вториот круг од локалните избори Дозволете ми ...
| | веќе видена | слични

Според МВР, не се забележани поголеми нарушувања на изборниот процес. Полицијата ќе поднесе две кривични пријави за уништување на изборен материјал во Кичево, ...
| | веќе видена | слични

Во мирна и демократска атмосфера помина и вториот круг од локалните избори, изјави вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. – Граѓаните навреме ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вечерва на прес-конференција по вториот круг од локалните избори изрази задоволство од тоа како поминал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 114 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 360 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 380 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Тие се во стабилна здравствена состојба и се хоспитализирани на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија.Министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 613 | | | веќе видена

Ги пронашле вчера во авион на аеродромот Шипхол во Амстердам.Да потсетиме, минатата недела во Амстердам од Јужна Африка пристигнаа патници со два авиони, а ...
сите 504 | | | веќе видена

Предавањето на телата на нашите сограѓани кои ги загубија животите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија ќе биде направено преку организиран државен ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова се возилата на специјалците од МВР кои малтретираат активисти на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: