Спасовски: Нашата земја го положи демократскиот испит на зрелоста, граѓаните покажаа дека демократијата станува дел од културата на нашето граѓанско општество


Интегрално обраќање на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на прес-конференцијата по завршувањето на вториот круг од локалните избори Дозволете ми ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изрази задоволство од тоа како помина изборниот ден. На вечерашната прес-конференција посочи дека за 31,7 отсто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните покажаа дека демократијата станува дел од културата на нашето граѓанско општество, дел од нашите животи. Уште едно важно обележје на овие избори, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, изборниот ден го оцени како фер и демократски, кој поминал во мирна атмосфера. Тој кажа дека не се ...
| | веќе видена | слични

Според МВР, не се забележани поголеми нарушувања на изборниот процес. Полицијата ќе поднесе две кривични пријави за уништување на изборен материјал во Кичево, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 390 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Гласањето во 15-члениот Совет за безбедност заврши со 13 гласа „за” и два „против-2, што ја означи првата сериозна поделба меѓу петте постојани членки на ...
сите 189 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Нашата земја го положи демократскиот испит на зрелоста, граѓаните покажаа дека демократијата станува дел од културата на нашето граѓанско општество

Од:
До кого (е-маил):
Порака: