СПАСОВСКИ: Најголемо е намалувањето на изборните поткупи


Маврово-Ростуше по локалните избори е со нефункционална локална самоуправа. Вработените во општината деновиве се недостапни за телефонски повици или не се на ...
| | веќе видена | слични

Речиси 40 дена откако родители пријавија дека во скопско се одвивал скандалозен извиднички камп со сексуална едукација, полицијата и обвинителството, не се ни ...
| | веќе видена | слични

До Обвинителство неколку пријави за изборни нерегуларности За текот на вчерашниот изборен ден, од Основното јавно обвинителство соопштија дека до Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за следење на евентуални нерегуларности поврзани со извршување на кривични дела од Глава шеснаесет – Кривични дела против изборите и гласањето од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните покажаа дека демократијата станува дел од културата на нашето граѓанско општество, дел од нашите животи. Уште едно важно обележје на овие избори, во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Комисијата за следење на евентуални нерегуларности поврзани со извршување на кривични дела против изборите и гласањето, Џељаљ Бајрами изјави ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, изборниот ден го оцени како фер и демократски, кој поминал во мирна атмосфера. Тој кажа дека не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 444 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Можно е да има уште украински војници во челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол. Ова го вели заменик-началникот на полицијата на Доњецката ...
сите 108 | | | веќе видена

Се потврди дека големата афера „Криминални парцели“ за проневера на 1,5 милиони евра е поврзана со ВМРО-ДПМНЕ, Белиот дворец и Христијан Мицкоски. Станува збор ...
сите 101 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПАСОВСКИ: Најголемо е намалувањето на изборните поткупи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: