Спасовски: Вториот круг од изборите помина во мирна и демократска атмосфера


Во мирна и демократска атмосфера помина и вториот круг од локалните избори, изјави вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. – Граѓаните навреме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според претседателот на комисијата, Рилинд Хаса, ова е вкупната бројка на оние кои се пријавиле претходно, кога сè уште не беше одлучено за прегласување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вевчанци се секогаш расположени за гласање. Тоа се покажа и на овие локални избори, кога во вториот круг на 31 октомври, излезноста беше 81.83 отсто. Ако се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со 51,44 проценти во првиот круг Локалните избори 2021 имаат рекордно најниска излезност од сите гласања за избор на градоначалници и советници на општини од ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина полнолетни граѓани од државава не гласале на вториот круг на локалните избори кои се одржаа во земјава. Државната изборна комисија целосно ...
| | веќе видена | слични

До Обвинителство неколку пријави за изборни нерегуларности За текот на вчерашниот изборен ден, од Основното јавно обвинителство соопштија дека до Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

До 11 часот излезноста на гласачките места каде се одржува втор круг од локалните избори е 14,18 отсто или гласале 160.035 граѓани. Во првиот круг излезноста ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 472 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 275 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 95 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Вториот круг од изборите помина во мирна и демократска атмосфера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: