Во Дебар за вториот круг за гласање пријавени 75 болни и изнемоштени лица


Според претседателот на комисијата, Рилинд Хаса, ова е вкупната бројка на оние кои се пријавиле претходно, кога сè уште не беше одлучено за прегласување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Хекуран Дука од ДУИ освои 4.291 глас, а Беким Поцеста од коалицијата Алијанса за Албанците/Алтернатива 4.153 глас. Ова се резултатите од гласањето во Дебар, ...
| | веќе видена | слични

Дука, неговите сопартијци и членови на СДСМ, кои победа прогласија на нецели два часа по затворањето на гласачките места, синоќа славеа во центарот на градот, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на косовската влада и лидер на движењето „Самоопределување“, Албин Курти, им честиташе на градоначалниците кои денеска победија на локалните избори ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно првичните резултатите на Државната изборна комисија, за гласањето на градоначалник во Општина Дебар, сто проценти обработените податоци, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието функционира и покрај бојкотот на дел од опозицијата, децидна е власта во врска со „активната блокада“ што ВМРО-ДПМНЕ почна да ја спроведува неделава ...
сите 543 | | | веќе видена

Со свечености во Сремски Карловци денеска ќе започне седница на Соборот на Српската православна црква (СПЦ), додека работниот дел треба да продолжи во Белград, ...
сите 457 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ денеска потсети дека собранискиот претседател Талат Џафери пцуе, навредува, а институциите молчат. Вели дека ...
сите 148 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 130 | | | веќе видена

Десет земји од првата полуфинална вечер се пласираа во финалето на Евросонг. Словенија, Хрватска и Бугарија како земји од Балканот не се пласираа во финалето. ...
сите 66 | | | веќе видена

Почна седницата на Комисијата за избори и именувања, на која треба да се предложат до 120-те пратеници три имиња – кандидати за судии во Уставниот суд. Иако ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Дебар за вториот круг за гласање пријавени 75 болни и изнемоштени лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: