Поранешен американски амбасадор стравува од нови конфликти на Балканот: „Ниту еден проблем не е решен“


Поранешниот американски амбасадор во Белград, Вилијам Монтгомери, стравува дека може да дојде до нови конфликти на Балканот, имајќи предвид дека, како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еден од бенефитите којшто ние го имаме, којшто веднаш го видовме од проширувањето на НАТО е дека Албанија и Северна Македонија беа од огромна помош помагајќи ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Американската политика е тесно усогласена со европските партнери за тоа што треба да се направи во регионот на Западен Балкан. Кажано со еден збор – тоа е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од таа гледна точка веднаш ги видовме придобивките од проширувањето на НАТО и сме им благодарни на овие земји. И Косово помогна многу, тие не се земја членка ...
| | веќе видена | слични

САД гледаат на земјите од Западен Балкан со голема почит. Албанија и Северна Македонија беа од огромна помош помагајќи ни со евакуацијата на бегалците коишто ...
| | веќе видена | слични

САД гледаат на земјите од Западен Балкан како вистинска можност за партнерство и сакаат и Европската унија да гледа исто, посебно што тоа би било мал чекор за ...
| | веќе видена | слични

Соединетите американски држави (САД) целосно ја поддржуваат европската интеграција на земјите од Западен Балкан и во иднина членството ќе ја зајакне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешен американски амбасадор стравува од нови конфликти на Балканот: „Ниту еден проблем не е решен“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: