526 нови случаи со Ковид-19, починати 14 лица

Институтот за јавно здравје (ИЈЗ ) од 22 септември навака, почна со задоцнување од по неколку недели во дневните извештаи да регистрира починати пациенти од ...
| | веќе видена | слични

Согласно направените анализи, од Министерството за здравство известуваат дека податоците од 6 август до 30 септември покажуваат дека дури 85 проценти од ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 1. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со COVID-19, во период од 6-ти август ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Covid-19, во период од 6-ти август заклучно со 30-ти септември. За ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство ја објави редовната анализа на вакцинирани од позитивни случаи со Ковид-19 во период од 6 август до 30 септември. Да ве потсетиме, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот медицински регулатор објави во вторникот дека би можел да ги одобри вакцините прилагодени за заштита од варијантата омикрон на коронавирусот за три ...
сите 499 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – крак Маврово – Дебар.Како што информира ЈП „Македонијапат“, забраната за ...
сите 89 | | | веќе видена

Има многу фактори кои можеле да ја предизвикаат и придонеле да се случи автобуската несреќа и фокусот не може да се стави само на патната инфраструктура, ...
сите 371 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 183 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

526 нови случаи со Ковид-19, починати 14 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: