30-годишен скопјанец уапсен за тешка кражба

Во текот на изминатото деноноќие во активностите за гасење и превенирање на пожарите на територијата на државата од страна на Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата рано утрото во 02.40 часот спречиле нелегално минување на државната граница од Република Северна Македонија во Република Грција на лицата В.Д.(29) и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од страна на полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола, денеска е ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција привеле дилер од Битола. „Имено, врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека невакцинираните Американци прават „голема штета“ на земјата. Според бајден, невакцинираните граѓани ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 566 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 328 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

30-годишен скопјанец уапсен за тешка кражба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: