Приведени двајца дилери во Прилеп


4 копии

На (19.08.2021) во 08.40 часот полициски службеници од Оперативниот тим Потраги пред трговски центар на подрачјето на Чаир го лишија од слобода А.И.(30) од ...
| | веќе видена | слични
9 копии
8 копии
6 копии

Четворица дебрани и исто толку жители од село Голем Папрадник, општина Центар Жупа, синоќа физички се пресметувале пред угостителски објект во Центар Жупа. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Дваесет и осумгодишен скопјанец вчера е приведен за издржување казна затвор за кривично дело „фалсификување исправа“. Како што денеска соопшти Министерството ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Универзитетскиот професор и еден од најпознатите епидемиолози во земјава, Драган Даниловски, вели дека п оради студеното време и затворените простории ќе има ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во текот на минатиот ден починале три лица од Ковид-19, сите во болнички услови, но во евиденцијата се додадени уште ...
сите 443 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 322 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 209 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 383 | | | веќе видена

Одзивот на гласачи до 11.00 часот е помал за 50 отсто на локалните избори во однос на парламентарните кои се одржаа минатата година. До 11.00 часот денеска ...
сите 260 | | | веќе видена

Во септември, цените во Германија пораснаа за дури 4,1 отсто во споредба со истиот месец минатата година. Ова е првпат инфлацијата, гледана на овој начин, да ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени двајца дилери во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: