Претреси во Прилеп, приведени двајца дилери


2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.А.(36) од Кавадарци, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност”. ...
| | веќе видена | слични

Кавадарчанец добил кривична пријава за предизвикување општа опасност откако пожарот кој го запалил на нива брзо се проширил наоколу. ОВР Кавадарци поднесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава В.Ќ.(54) од Кавадарци, поради постоење основано сомнение за сторено кривичнo делo „предизвикување општа опасност“. ...
| | веќе видена | слични

По извршените редовни контроли на лица со решенија за изолација издадени од Државен санитарен и здравствен инспекторат на 19.08.2021, полициски службеници на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 676 | | | веќе видена

„Анализите наши покажуваат дека голем број на гласачкото тело на СДСМ, активисти, членови на СДСМ не излегоа да гласаат. Тоа е точната дијагноза. Значи СДСМ ...
сите 344 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 446 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 564 | | | веќе видена

Статус кво позиција во односите со Бугарија е исклучително лошо. Сегашната политика на вето, притисок и уцена создава негативен амбиент и е инвестиција во ...
сите 213 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 200 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 21 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против 21-годишен гостиварец за кривично дело тешки дела против општата сигурност. На 1 мај минатата ...
сите 412 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претреси во Прилеп, приведени двајца дилери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: