Приведен дилер од Битола


Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција привеле дилер од Битола. „Имено, врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава В.Ќ.(54) од Кавадарци, поради постоење основано сомнение за сторено кривичнo делo „предизвикување општа опасност“. ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии
5 копии

На (19.08.2021) во 08.40 часот полициски службеници од Оперативниот тим Потраги пред трговски центар на подрачјето на Чаир го лишија од слобода А.И.(30) од ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Дваесет и осумгодишен скопјанец вчера е приведен за издржување казна затвор за кривично дело „фалсификување исправа“. Како што денеска соопшти Министерството ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СВР Битола поднесе кривична пријава против З.Б.(31) од Битола, полициски службеник, поради основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“, казниво по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен дилер од Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: