Уапсен жител на Арачиново, напаѓал луѓе низ Центар

5 копии
2 копии

Вчера во 19.46 часот во СВР Скопје, Д.В.(43) од Скопје пријавил дека околу 19.40 часот пред угостителски објект на подрачје на Аеродром бил физички нападнат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

На 18.08.2021 во 11.37 часот во СВР Штип, од Казнено поправната установа Затвор Штип било пријавено дека при преглед во затвореното одделение во затворот било ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 17.08.2021 во 21.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Џ.Р.(36) од Германија, со моментален престој во Скопје, пријавил дека неговата ќерка Р.Р.(15) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Аријан Адеми незгодно се повреди по еден непријатен и несреќен дуел кој го имаше со Каи Хаверц, а иако првичните прогнози не беа загрижувачки, деталните ...
сите 125 | | | веќе видена

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот ...
сите 236 | | | веќе видена

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи ...
сите 260 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 325 | | | веќе видена

Природен чекор е Западниот Балкан да биде дел од Европската Унија, која пак мора да покаже повеќе ентузијазам за процесот на проширување. Ако Европа сака ...
сите 197 | | | веќе видена

Ние имаме држава, но немаме колективни успеси. Ние денес имаме соништа, но имаме власт која го ограничува индивидуалниот потенцијал да стане колективна победа. ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен жител на Арачиново, напаѓал луѓе низ Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: