Ако патувате во Германија, има нови правила за влез

6 копии

Се повеќе германски провинции ги фрлаат вакцините во ѓубре, а сега планот е да се донира вишокот на посиромашните земји, наведува Дојче веле. Од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Косово од 20 август ќе мора да имаат примено барем една доза вакцина против коронавирус за да може да одат во трговски центри, ноќни клубови и на ...
| | веќе видена | слични

Во обид да поттикне вакцинација, британски универзитет нуди парични награди за студентите кои можат да докажат дека се целосно вакцинирани против Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот министер за здравство Арбен Витија и претставникот на косовската хотелска и туристичка комора, Дритон Хоти, на состанокот во петокот одлучија дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германија ја прогласи јужна Франција за регион со висок ризик поради ширење на коронавирусот, што значи дека патниците кои се враќаат од таа област ќе мора да ...
| | веќе видена | слични

Италијанската влада одучи дека наставниците мораат да имаат доказ дека се имуни на Ковид-19 пред да се вратат во училиштата. Тие направија таканаречена „зелена ...
| | веќе видена | слични

Во Италија од денес задолжително е да се покаже така наречениот зелен пасош кога ќе влегувате во рестораните, кината, музеите и затворените спортски сали. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Британскиот заеднички комитет за вакцинација и имунизација (JCVI) соопштил дека го надополнил оригиналниот совет што го дал минатиот месец, среде промените ...
| | веќе видена | слични

Британската влада го прифати советот на научниците да се прошири вакцинацијата против коронавирусот на младите луѓе на возраст од 16 и 17 години. Министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако патувате во Германија, има нови правила за влез

Од:
До кого (е-маил):
Порака: