Тројца повредени во судар на два „мерцедеса“ крај Струга


52-годишен моторциклист е тешко повреден откако на него налетал „мерцедес“ на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод. -Вчера во 08.50 часот на регионален ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ужасна сообраќајка несреќа кај „Ѓавато“ по што на лице место загинале двајцата возачи. - На 01.07.2021 во 22.40 часот било пријавено дека на магистралниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Централната изборна комисија на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе ги верификува кандидатурите кои ги исполнуваат критериумите за избор на ...
сите 296 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 201 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 245 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца повредени во судар на два „мерцедеса“ крај Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: