Две лица загинаа во сообраќајка кај Ѓавато

2 копии
2 копии

18-годишен скопјанец во два наврата ги малтретирал сопствената сестра-близначка и нивната мајка во населбата Карпош, според пријавата на жртвите во полицијата. ...
| | веќе видена | слични

Во текот на минатата ноќ, во 1.00 часот во СВР Скопје, 18-годишна скопјанка пријавила дека на 8.7.2021, околу 15.00 часот и околу 20.30 часот, во семејниот дом ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 01:00 часот во СВР Скопје, 18-годишна скопјанка пријавила дека на 08.07.2021, околу 15:00 часот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Патничко возило „Даеву“ управувано од 22 – годишен жител на скопски Љубин синоќа удрило во велосипед управуван од малолетничка, која поради здобиените повреди ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 560 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 434 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 150 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Единствениот начин за постигнување договор меѓу Белград и Приштина е дијалогот, изјави американскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар за ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица загинаа во сообраќајка кај Ѓавато

Од:
До кого (е-маил):
Порака: