Тројца повредени во судар на два „мерцедеса“ крај Струга


52-годишен моторциклист е тешко повреден откако на него налетал „мерцедес“ на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод. -Вчера во 08.50 часот на регионален ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ужасна сообраќајка несреќа кај „Ѓавато“ по што на лице место загинале двајцата возачи. - На 01.07.2021 во 22.40 часот било пријавено дека на магистралниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
сите 586 | | | веќе видена

Скопје ни е сѐ, ама баш сѐ. Ако скопјани, каде што е најинформираниот и најупатениот наш народ, не дадат поддршка со мнозинство гласови... Ова личи на „бомба“, ...
сите 75 | | | веќе видена

На денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар, претседателот Христијан Мицкоски, истакна дека единствено она за кое се грижи Петре Шилегов е зголемување ...
сите 239 | | | веќе видена

Во областа на оданочувањето државава е умерено подготвена, оценува Европската комисија (ЕК) во последниот Извештај за напредокот во евроинтеграците. Постигнат ...
сите 81 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 50 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 166 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, вечерва во дебатата на телевизија 24 информираше дека сите улици кои ги има ветено ќе бидат ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца повредени во судар на два „мерцедеса“ крај Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: