Тешка сообраќајка кај „Ѓавато“: Загинаа две лица

2 копии
2 копии

18-годишен скопјанец во два наврата ги малтретирал сопствената сестра-близначка и нивната мајка во населбата Карпош, според пријавата на жртвите во полицијата. ...
| | веќе видена | слични

Во текот на минатата ноќ, во 1.00 часот во СВР Скопје, 18-годишна скопјанка пријавила дека на 8.7.2021, околу 15.00 часот и околу 20.30 часот, во семејниот дом ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 01:00 часот во СВР Скопје, 18-годишна скопјанка пријавила дека на 08.07.2021, околу 15:00 часот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Патничко возило „Даеву“ управувано од 22 – годишен жител на скопски Љубин синоќа удрило во велосипед управуван од малолетничка, која поради здобиените повреди ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Африм Гаши на Илинденска број 2, доколку добие зеелно светло утре од неговите сопартијци, ќе влезе со министерска фотелја и на Зоран Заев и на Али Ахмети. ...
сите 655 | | | веќе видена

Истече рокот за поднесување кандидатури за претседател на СДСМ. До партијата пристигнале четири кандидатури: од Димитар Ковачевски, Фросина Ременски, Властимир ...
сите 229 | | | веќе видена

Станува збор за 12 жртви кои биле од истото семејство Јахиу од селото Моране во општина Студеничани. Осум од нив биле деца и четворица возрасни лица од кои две ...
сите 298 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 348 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 159 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 181 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка кај „Ѓавато“: Загинаа две лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: