(Видео) Цела Амстердам арена на нозе го поздрави Пандев


Македонската фудбалска репрезентација попладне го игра третиот натпревар од групната фаза. Во Амстердам играме со домаќинот Холандија. Овој натпревар за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Струмичанецот Ѓорги Нецев, поранешен фудбалски судија и голем заљубеник во најважната споредна работа на светот, заедно со неговиот 14-годишен син, Лука, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот од средниот ред, Аријан Адеми, по враќањето во Хрватска го коментираше Европското првенство на кое дебитираше Македонија. „Јас Сум Горд Што Со ...
| | веќе видена | слични

Весли Снајдер одблиску имаше можност да ги следи случувањата на Европското првенство и тој беше еден од многумината кои со стоечки овации го поздравија Горан ...
| | веќе видена | слични

Аријан Адеми по враќањето во Хрватска го коментираше Европското првенство во фудбал на кое што Македонија беше за прв пат земја учесник. „Јас сум горд што со ...
| | веќе видена | слични

Фото:ФФМ Аријан Адеми како голем фудбалски борец беше сигурен стартер на сите три натпревари кои ги одигра македонската фудбалска репрезентација на Европското ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми не го оставија незабележан првиот историски настап на македонската фудбалска репрезентација на едно Европско првенство, па во низата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 413 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 279 | | | веќе видена

Во пожарот што попладнево избувна на две локации во Кочани, и се доближи до станбените домови над градот во Белско Маало, има оштетени куќи, помошни објекти, ...
сите 152 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Цела Амстердам арена на нозе го поздрави Пандев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: