Израел – По три избори без победник


Членовите на израелскиот парламент, Кнесетот, ѝ изгласаа доверба на новата коалициска влада која ќе ја предводи некогашниот војник-специјалец, милионерот и ...
| | веќе видена | слични

Според некои прашања, се смета за уште порадикален десничар од неговиот поранешен шеф. Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја загуби работата. Дванаесет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Палестинските власти не очекуваат промена во израелската политика по изборот на новата израелска Влада, на чело со премиерот Нафтали Бенет. Со гласање за ...
| | веќе видена | слични

Неколку илјади Израелци се собраа во Тел Авив во неделата вечерта да го прослават формирањето на новата израелска влада и смената на поранешниот премиер ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот парлaмент Кнесет вчера ја одобри новата владина коалиција, со што од власт беше симнат досегашниот долгогодишен премиер Бенјамин Нетанјаху. Нафтали ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Нафтали Бенет и министрите во новата влада положиле заклетва откако членовите на израелскиот парламент, Кнесет, гласаа за новата владејачка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот на Република Северна Македонија, како најнова членка на НАТО Алијансата во однос на проширувањето е јасен, а тоа е дека ја поддржуваме политиката на ...
сите 639 | | | веќе видена

а 18.04.2022 година по итна постапка, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесе Предлог - закон за измени на постоечкиот Закон за Служба во ...
сите 271 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 85 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 122 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во 00.45 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ш.(35) од Република Албанија затоа што при проверка ...
сите 289 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 155 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од намерата да ја принуди власта на предвремени парламентарни избори. Најголемата опозициска партија најавува заострување на своето ...
сите 496 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел – По три избори без победник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: