Израел – По три избори без победник


Членовите на израелскиот парламент, Кнесетот, ѝ изгласаа доверба на новата коалициска влада која ќе ја предводи некогашниот војник-специјалец, милионерот и ...
| | веќе видена | слични

Според некои прашања, се смета за уште порадикален десничар од неговиот поранешен шеф. Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја загуби работата. Дванаесет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Палестинските власти не очекуваат промена во израелската политика по изборот на новата израелска Влада, на чело со премиерот Нафтали Бенет. Со гласање за ...
| | веќе видена | слични

Неколку илјади Израелци се собраа во Тел Авив во неделата вечерта да го прослават формирањето на новата израелска влада и смената на поранешниот премиер ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот парлaмент Кнесет вчера ја одобри новата владина коалиција, со што од власт беше симнат досегашниот долгогодишен премиер Бенјамин Нетанјаху. Нафтали ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Нафтали Бенет и министрите во новата влада положиле заклетва откако членовите на израелскиот парламент, Кнесет, гласаа за новата владејачка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски, се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Република Грција во нашата држава. На состанокот се изразени честитки за изборот на ...
сите 502 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

„Господине Османи не знам за останатите колеги, но јас денеска доживувам дежа ву во оваа сала. И морам да признам дека не можам да говорам со емоции. Затоа што ...
сите 339 | | | веќе видена

Со оглед на одлуката дека учениците од 1 Февруари ќе тргнат на училиште со физичко присуств, бараме Владата, Комисијата за заразни болести, а и Министерот за ...
сите 197 | | | веќе видена

Приватно да се тестирате за коронавирусот чини 2.000, на тоа додадено уште 1.800 денари за да направите основна крвна слика заедно со CRP и Димери, вкупно ќе ...
сите 221 | | | веќе видена

Ново предупредување дека русија се подготвува за инвазија..Во телефонски разговор меѓу Џо Бајден и украинскиот претседател Володимир Зелински, претседателот на ...
сите 645 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел – По три избори без победник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: