„Биби, оди си дома“: Илјадници луѓе во Тел Авив го прославија „падот“ на Нетанјаху

Неколку илјади Израелци се собраа во Тел Авив во неделата вечерта да го прослават формирањето на новата израелска влада и смената на поранешниот премиер ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Снимка од израелскиот министер за туризам, Јоел Развозов, како излегува од вода, ги обиколи социјалните мрежи, каде корисниците не престануваат да зборуваат за ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за туризам е новата ѕвезда на социјалните мрежи, а одговорни за тоа се - неговите стомачни! Не е често да се гледаат политичари кои се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Видеото во кое се гледа како израелскиот министер за туризам Јоел Развозов излегува од вода го обиколи светот, а неговите мускули и понатаму се главна тема. ...
| | веќе видена | слични

Снимката од израелскиот министер за туризам, Јоел Развозов, како излегува од водата ги обиколи социјалните мрежи и не престанува да се зборува за неговите ...
| | веќе видена | слични

Не може секоја држава да се пофали со атлетски градени министри, па така во текот на викендот снимката од израелскиот министер за туризам, Јоел Развазов, ...
| | веќе видена | слични

Новиот лидер на израелската опозиција, доскорешниот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговото семејство официјално најдоцна до 10 јули ќе треба да ја напуштат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на арапската политичка партија Раам, Мансур Абас, седеше покрај Нафтали Бенет, претставникот на израелската ултрадесничарска Јармина. Тоа беше глетка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не треба да бега од подадената рака на ВМРО-ДПМНЕ за излез од кризата. Тоа е во интерес на граѓаните и на Македонија. Ковачевски треба да престане ...
сите 458 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква (СПЦ), што почнува на 15 мај, ќе расправа за одлуката на васеленскиот патријарх Вартоломеј, кој ја призна Македонската ...
сите 395 | | | веќе видена

За актуелните блокади во Собранието и најавените понатамошни чекори на ВМРО-ДПМНЕ, Димовски вели дека методот што го избрала опозицијата е сосема коректен ...
сите 176 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 112 | | | веќе видена

„Неработењето на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните ги чини над 55.000 евра месечно. За основните плати на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните ја ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Биби, оди си дома“: Илјадници луѓе во Тел Авив го прославија „падот“ на Нетанјаху

Од:
До кого (е-маил):
Порака: