Кој е новиот премиер на Израел: Поранешен сојузник на Нетанјаху, десничар и милионер

Според некои прашања, се смета за уште порадикален десничар од неговиот поранешен шеф. Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја загуби работата. Дванаесет ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Снимка од израелскиот министер за туризам, Јоел Развозов, како излегува од вода, ги обиколи социјалните мрежи, каде корисниците не престануваат да зборуваат за ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за туризам е новата ѕвезда на социјалните мрежи, а одговорни за тоа се - неговите стомачни! Не е често да се гледаат политичари кои се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Видеото во кое се гледа како израелскиот министер за туризам Јоел Развозов излегува од вода го обиколи светот, а неговите мускули и понатаму се главна тема. ...
| | веќе видена | слични

Снимката од израелскиот министер за туризам, Јоел Развозов, како излегува од водата ги обиколи социјалните мрежи и не престанува да се зборува за неговите ...
| | веќе видена | слични

Не може секоја држава да се пофали со атлетски градени министри, па така во текот на викендот снимката од израелскиот министер за туризам, Јоел Развазов, ...
| | веќе видена | слични

Новиот лидер на израелската опозиција, доскорешниот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговото семејство официјално најдоцна до 10 јули ќе треба да ја напуштат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на арапската политичка партија Раам, Мансур Абас, седеше покрај Нафтали Бенет, претставникот на израелската ултрадесничарска Јармина. Тоа беше глетка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СО РЕАКЦИЈА НА ОДЛУКАТА НА СПЦ: Поддржуваме-надминат е долготраен црковен раскол Руската православна црква ја поздравува одлуката на ...
сите 538 | | | веќе видена

Информациите од Брисел, но и од Париз се дека можеби нешто ново е на повидок. Додека се уште трае војната во Украина, францускиот Претседател Макрон најави нов ...
сите 225 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 142 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој е новиот премиер на Израел: Поранешен сојузник на Нетанјаху, десничар и милионер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: