Крмов најави дека Левица ќе го блокира секој закон кој носи бенефит за урбаната мафија


Левица ќе го блокира секој закон кој е во интерес на урбната мафија, а на штета на граѓаните. Пратениците на Левица поднесоа 1.230 амандмани на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, вели дека Законот за државјанство не може да помине со европско знаменце. Доколку има таква иницијатива, треба да се ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Снопче кој е еден од предлагачите вели дека ќе им дадат време на Апасиев и Крмов да се предомислат и да не ја одолговлекуваат комисиската расправа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не зборувате на кои протести сте ја рушеле оваа Влада изминативе 4 години. Не зборувате на кои митинзи сте се обратиле и сте повикале народ против Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Љупчо Пренџов од ГРОМ, денеска од собраниската говорница му се обрати на Димитар Апасиев од Левица, обвинувајќи го дека води само фејсбук политика и ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот за утврдување на максимални цени за болничко лекување на кој го предложи Левица денеска пред пратениците, откако пред седум дена Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Димитар Апасиев девет месеци од извршување на функцијата пратеник во Собранието нема поднесено ниту еден амандман ниту, пак, закон во интерес на работниците и ...
| | веќе видена | слични

Исто како ВМРО-ДПМНЕ и Левица кочи и блокира закони на штета на граѓаните, истакнува во денешното соопштение владејачкиот СДСМ. Го објавуваме целото соопштение ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 158 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 303 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Нема да почитуваме едностран договор со Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Рече дека премиерот во заминување Зоран Заев е подготвен да ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крмов најави дека Левица ќе го блокира секој закон кој носи бенефит за урбаната мафија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: