СДСМ: Исто како ВМРО-ДПМНЕ, Левица кочи и блокира закони на штета на граѓаните


Димитар Апасиев девет месеци од извршување на функцијата пратеник во Собранието нема поднесено ниту еден амандман ниту, пак, закон во интерес на работниците и ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии
2 копии
2 копии
2 копии

„Владата предводена од СДСМ, институциите преземаа сериозни чекори за заштита на животната средина. Реални резултати покажуваат сериозно намалување на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Во ВМРО-ДПМНЕ нема никава промена, тоа е истата режимска матрица на Груевски, порача вечерва Зоран Заев на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Скопје. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во своето обраќање на трибината „Најдоброто за нашата општина“ претседателот Зоран Заев посочи дека СДСМ во изминатите години покажала дека зборот важи, дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 268 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Исто како ВМРО-ДПМНЕ, Левица кочи и блокира закони на штета на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: