Во Јапонија кај 50 годишен пациент регистрирана нова мутација на Ковид-19

Властите во Кобе, во западниот дел на Јапонија, соопштија дека е регистрирана нова мутација на коронавирусот кај 50-годишен пациент. Мажот не ја напуштил ...
| | веќе видена | слични

Луѓето кои биле вакцинирани против коронавирус, доколку се заразат, имаат полесна болест на ковид-19, од оние кои не биле вакцинирани, покажува новата студија ...
| | веќе видена | слични

Опасноста за зараза со коронавирусот е многу помала по примена прва доза од вакцините „Астра зенека“ и „Фајзер“ покажува студија направена во Велика Британија. ...
| | веќе видена | слични

Многу работодавци ги враќаат вработените во канцелариите, а некои размислуваат за тоа. Но за многу вработени ова е лоша вест. Неодамнешна анкета спроведена на ...
| | веќе видена | слични

Едно ново истражување открило докази дека паразитите на маларија се насобираат во слезината, во првата недела додека не се развие инфекцијата. Тоа е уште една ...
| | веќе видена | слични

Слушаме за случаи на заразување со ковид-19 на лица што веќе примиле вакцина против болеста, иако најчесто тие се со послаби симптоми. Голем дел од овие случаи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На почеток од пандемијата на коронавирусот експертите сугерираа на консумирање на витаминот Д, што претходни студии покажаа дека популацијата во која е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претходна инфекција со Ковид-19 значително го намалува ризикот од нова зараза, создавајќи десетмесечен имунитет на корона, покажува студија спроведена од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претходна инфекција со ковид 19 значително го намалува ризикот од нова инфекција, создавајќи десетмесечен имунитет на корона, наведува студијата на научниците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР ги изврши потребните проверки по наводите изнесени од политичката ...
сите 241 | | | веќе видена

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 248 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 69 | | | веќе видена

Се вжештува изборната трка за Скопје. Бугарски медиуми се вклучија во одбрана на Арсовска, за која власта тврди дека има двојно државјанство. Заев ја повикува ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Јапонија кај 50 годишен пациент регистрирана нова мутација на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: