Заев најави ново поглавје, Битиќи, Филипче, Царовска и Спасовски потпретседатели на СДСМ


СДСМ уште еднаш покажа силно, одлучно, одговорно и државничко однесување, покажа дека е локомотива на напредокот во државата. Темелот на новата политика, ...
| | веќе видена | слични

Богдан Илиевски, еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ѝ реплицира на министерката за одбрана Радмила Шекеринска за двете ...
| | веќе видена | слични

На само нколку дена од завршувањето на Конгресот на СДСМ по кој повеќе не е потпретседателка на владејачката партија, Радмила Шекеринска го спомна старото ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор на Македонија во Бразил, Ивица Боцевски, синоќа во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа анализираше колкава е моќта на СДСМ, односно на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, во денешното гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 зборувајќи за евроинтеграцијата на земјата, истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешното Само интервју на Канал 5 телевизија министерката за одбрана Радмила Шекеринска потврди дека за една година – време колку што Република Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, се огласи за видеото на кое се гледа неговиот наследник, Џо Бајден, со спремни одговори на новинарски прашања за ...
сите 437 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска во Струмица отвори Канцеларија за непосреден контакт со граѓаните. Како што соопшти владиниот Сектор за односи со ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Македонија под режимот на мафијата на Заев, граѓани од прв и втор ред има и дури и во издавањето на пасоши. И тоа во прв ред се криминалците блиски до Заев, ...
сите 66 | | | веќе видена

Зголемената еколошката такса за горивата негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. На светската берза расте цената на суровата нафта, а на домашен терен ...
сите 179 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев најави ново поглавје, Битиќи, Филипче, Царовска и Спасовски потпретседатели на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: