Боцевски: Сега СДСМ е партија на Зоран Заев но тешка ќе му биде борбата со луѓето околу Црвенковски или Шеќеринска

Поранешниот амбасадор на Македонија во Бразил, Ивица Боцевски, синоќа во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа анализираше колкава е моќта на СДСМ, односно на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор Ристо Никовски чекорот на Лисабон го оценува како обична рутина и додава дека тоа само ќе предизвика дополнителен притисок врз земјава. И ...
| | веќе видена | слични

Избегнувањето контакт со медиумите по средбата Заев – Вархеји, само покажува за неуспешноста на истиот, изјави синоќа во емисијата „Што не е јасно?“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалникот на општина Берово, Звонко Пекевски, попладнево преку социјалните мрежи упати порака со која алармира за сериозноста на силниот пожар кој се ...
сите 440 | | | веќе видена

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 146 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 4 | | | веќе видена

Директорката на ковид болницата во Батајница, Србија, Татјана Аџиќ Вукичевиќ, изјави дека новите бројки на корона се загрижувачки и дека бројот на пациенти во ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боцевски: Сега СДСМ е партија на Зоран Заев но тешка ќе му биде борбата со луѓето околу Црвенковски или Шеќеринска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: