По конгресот, Шекеринска остана без партиска функција и напиша „Македонија“

На само нколку дена од завршувањето на Конгресот на СДСМ по кој повеќе не е потпретседателка на владејачката партија, Радмила Шекеринска го спомна старото ...
| | веќе видена | слични

Богдан Илиевски на својот фејсбук профил го коментираше тоа што министерката за одбрана, Радмила Шекеринска во „Само вистина“ употреби „Македонија“. Скини им ...
| | веќе видена | слични

Богдан Илиевски, еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ѝ реплицира на министерката за одбрана Радмила Шекеринска за двете ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 635 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 342 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По конгресот, Шекеринска остана без партиска функција и напиша „Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: