Шекеринска: Заев никогаш нема да стане како Груевски

Богдан Илиевски на својот фејсбук профил го коментираше тоа што министерката за одбрана, Радмила Шекеринска во „Само вистина“ употреби „Македонија“. Скини им ...
| | веќе видена | слични

Богдан Илиевски, еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ѝ реплицира на министерката за одбрана Радмила Шекеринска за двете ...
| | веќе видена | слични

На само нколку дена од завршувањето на Конгресот на СДСМ по кој повеќе не е потпретседателка на владејачката партија, Радмила Шекеринска го спомна старото ...
| | веќе видена | слични

Избегнувањето контакт со медиумите по средбата Заев – Вархеји, само покажува за неуспешноста на истиот, изјави синоќа во емисијата „Што не е јасно?“ ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор на Македонија во Бразил, Ивица Боцевски, синоќа во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа анализираше колкава е моќта на СДСМ, односно на ...
| | веќе видена | слични

Познатиот македонски оперски пејач Игор Дурловски објави ироничен коментар во врска со последната објава на министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пет хеликоптери, три српски и еден македонски полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти директорот на Центарот за управување со кризи, ...
сите 342 | | | веќе видена

Иако се чини дека се стабилизираа актуелните шест изборни единици, сепак тие се многу проблематични. Првиот проблем произлегува од нелогичната географија на ...
сите 262 | | | веќе видена

Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на ...
сите 600 | | | веќе видена

Ако мислевте дека директорот на ЦУК е на терен и ја следи состојбата во пехчево, која е многу полоша од онаа во Кичево, се лажете. Тазе директорот вечерва е на ...
сите 254 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Заев никогаш нема да стане како Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: