Димитров вели дека немаме луксуз да чекаме за преговори со ЕУ


Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска имаше средба со МНР на Австрија, Александар Шаленберг, МНР на Чешка – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими министрите за надворешни работи на Република Австрија Александер Шаленберг, на Република Словенија Анже Логар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска ги прими министрите за надворешни работи на Австрија, Александер Шаленберг, на Словенија, ...
| | веќе видена | слични

Заменик – претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска се сретна со министрите за надворешни работи на Австрија, Александар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Западниот Балкан е многу важно прашање за претстојното претседателство на Словенија со ЕУ. Сакаме прашањето за земјите од Западен Балкан да го внесеме на врвот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е европски ден за Севрена Македонија, заедничка посета на три силни поддржувачи на европската перспектива на земјава и праќа силна порака на поттик до ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Европа дава силна поддршка на португалскиот предлог како начин да се деблокира стартот на преговорите на Македонија со Европската Унија. Ваква порака денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 707 | | | веќе видена

Работодавците во Москва се должни да отпуштаат вработени кои одбиваат вакцинација против коронавирусот, соопштија од Оперативниот штаб за контрола и следење ...
сите 478 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 701 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 159 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров вели дека немаме луксуз да чекаме за преговори со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: