Османи: Преку дијалог да ги отстраниме пречките за продолжување на нашите европски интеграции


Ова е европски ден за Севрена Македонија, заедничка посета на три силни поддржувачи на европската перспектива на земјава и праќа силна порака на поттик до ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Комуникацијата на релација Скопје – Софија се интензивира пред Самитот на ЕУ на 22 јуни на кој македонската страна се надева на поддршка од Бугарија за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„ Македонија спроведе бројни реформи, од кои некои навистина беа и болни. Затоа сметаме дека Македонија заслужува отворање преговори колку што е можно побрзо. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Португалскиот предлог е креативно решение коешто ги адресира сензитивностите на сите три страни. Нашата позиција, бугарската и на земјите членки, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, вели дека главна тема во однос на спорот со Бугарија не се идентитетските прашања туку патоказот. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И Хрватска имаше билатерална пречка на својот евроинтеграциски пат, па морам да кажам дека апсолутно, имавме политички консензус, сите политички субјекти во ...
| | веќе видена | слични

Република Хрватска генерално го поддржува процесот на европски интеграции на Северна Македонија. Северна Македонија спроведе бројни реформи, од кои некои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 382 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Преку дијалог да ги отстраниме пречките за продолжување на нашите европски интеграции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: