Никола Димитров: Крајно време е за обновување на европската визија


Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска имаше средба со МНР на Австрија, Александар Шаленберг, МНР на Чешка – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германија, заедно со другите земји партнери во ЕУ, е силно посветена на што поскоро решавање на сите постојни недоразбирања меѓу Македонија и Бугарија за да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германската поддршка за отворање на европската врата за Македонија во јуни се заокружи денеска со средбата Михаил Рот – Христијан Мицкоски. Овие два дена ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со министерот за Европа на СР Германија, Михаил Рот. На средбата присуствуваа и ...
| | веќе видена | слични

Имаме голема шанса уште во јуни да дојдеме до решение кое може да биде прифатено од сите засегнати страни. Работиме да постигнеме успех на 22 јуни оваа година ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров истакна дека земјава не смее да се откажува од решавање на проблемот со соседна Р. Бугарија, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 153 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 233 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 115 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 37 | | | веќе видена

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
сите 265 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 222 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 389 | | | веќе видена

Земјите од Вишеградската група (Унгарија, Чешка, Словачка и Полска) го поздравија формирањето на иницијативата „Отворен Балкан“ (поранешен Мини-Шенген) од ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никола Димитров: Крајно време е за обновување на европската визија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: