Филипче: Барањата на угостителите ќе ги разгледаме на состанокот в понеделник

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Зелениот пасош за граѓаните на Македонија кои се вакцинирале против коронавирусот, ќе важи и за оние граѓани кои се вакцинираа во Република Србија, посочи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција рече дека сите пријавени граѓани над 65 години до утре ќе бидат вакцинирани. – До крајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 515 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста ќе започне со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 205 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Барањата на угостителите ќе ги разгледаме на состанокот в понеделник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: