Филипче: Барањата на угостителите ќе ги разгледаме на состанокот в понеделник

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Зелениот пасош за граѓаните на Македонија кои се вакцинирале против коронавирусот, ќе важи и за оние граѓани кои се вакцинираа во Република Србија, посочи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција рече дека сите пријавени граѓани над 65 години до утре ќе бидат вакцинирани. – До крајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 504 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Во рамките на своите дополнителни активности за време на Самитот на НАТО во Брисел, претседателот на Владата Зоран Заев имаше средба со претседателот на ...
сите 372 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Барањата на угостителите ќе ги разгледаме на состанокот в понеделник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: